Fakty

Tytuł gry:
8Suns

Gatunek:
Action Shooter

Strona www:
8suns-thegame.com

Kontakt:
kontakt@8suns-thegame.com

Social Media:
twitter.com/8sunsthegame
facebook.com/8suns

Telefon kontaktowy:
535699993

Krótko o nas

Viking Potatoes to niezależne studio gamedeveloperskie pracujące nad projektem 8Suns w oparciu o własny silnik i narzędzia Barok Engine.

Historia

O grze 8Suns

8SUNS to taktyczna gra typu action shooter z widokiem izometrycznym 3D, osadzona w świecie istot podobnych do maszyn. Obecnie rozwijany jest tryb Arena, w którym gracz wciela się w zdesperowanego mieszkańca pustkowi ukaranego przez władze świątynne i skazanego na walkę o przetrwanie. W swojej niedoli główny bohater zostaje okrzyknięty wielkim gladiatorem a władze uznają, że godzien jest stawić czoła jeszcze potężniejszym przeciwnikom na arenach całego imperium. Aby sprostać wyzwaniu gracz musi walczyć nie tylko o wpływy, ale także poznawać fragmenty starożytnych technologii i zdobywać lepsze elementy osprzętu. W przeciwieństwie do tradycyjnych gier akcji, rozwój postaci nie polega na typowym wzmacnianiu jej cech fizycznych. Podstawę mechaniki stanowią wymienne moduły uzbrojenia, które bezpośrednio wpływają na pulę akcji możliwych do przeprowadzenia.

Wczesna historia zespołu

Zespół Viking Potatoes powstawał w oparciu o trzy osoby: Kamila Nowakowskiego, Stanisława Skulimowskiego i Konrada Krawczuka. Kamil to główny programista silnika i pasjonat gier wideo, który jest istnym wizjonerem gamedevu i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Stanisław - człowiek uwielbiający dzielić się wiedzą i badać zjawiska nad którymi nikt inny nie zastanawia się zanadto, doskonale odnalazł się w roli osoby, która powołała do życia fundamentalne założenia świata 8Suns. Konrad jako informatyk i team leader z zamiłowania od samego początku istnienia Viking Potatoes wypełnia w zespole lukę organizacyjną oraz pełni rolę managera zespołu. Pierwsze kilka tygodni pracy nad naszym nowym projektem opierało się o planowanie i dopracowywanie fundamentalnej wizji, szybko jednak okazało się, że konieczne jest powiększenie zespołu i tak zaczęła się przygoda Viking Potatoes…

Szybki rozwój

W ciągu kolejnych tygodni do zespołu dołączali kolejni artyści chętni rozwinąć ten interesujący projekt, którego podstawowymi założeniami były m.in. świat pozbawiony jakichkolwiek form organicznych oraz atrakcyjna mechanika oparta o modułowość robotów. Za główny cel zespół postawił sobie stworzenie lokalnego "kanapowego" trybu multiplayer, gdzie główną część rozgrywki stanowi wzajemna współpraca bądź rywalizacja. Dziś trzon zespołu stanowi już 11 osób, które poza pracą przy projekcie 8Suns zajmują się również głównie gamedevem. W skład Viking Potatoes oprócz managera wchodzi obecnie: 1 Konceptartysta, 3 programistów, 3 modelarzy, 2 animatorów, 1 dźwiękowiec.


Filmy

Trailer z bierzącej wersji YouTube


Obrazy

pobierz wszystkie obrazy w dużej rozdzielczości jako .zip (103MB)
4.png
3.png
1.png
9.png
6.png
8.png
7.png
5.png
10.png
2.png

Potrzbujesz więcej zdjęć? Skontaktuj się z nami!


pobierz pliki logo gry jako .zip (1MB)
logo

Nagrody

  • "Konkurs FreeGalaktus.pl na najlepszą grę Indie w Europie (grudzień 2016)" - 8Suns głosami publiczności zostało wybrane najlepszą grą Indie w Europie
  • "XI Edycja IGK Mech Blaster zwycięża!" - WGK 2014 w ramach Compo w 8h powstał zwycięski projekt protoplasty 8Suns

WWW 8SUNS
Strona www 8Suns http://8suns-thegame.com.

IndieDB 8SUNS
8Suns na IndieDB indiedb.com.

YouTube 8SUNS
8Suns na YouTube youtube.com.

WarsztatGD 8SUNS
8Suns na Warsztacie warsztat.gd.


Obecny skład zespołu

Kamil Nowakowski - główny programista, Współzałożyciel

Konrad Krawczuk - project manager, Współzałożyciel

Jakub Furdyna - Modele i DTP

Grzegorz Kozłowski - Modele i Tekstury

Krystian Mrozowski - Modele i Tekstury

Agata Bidelska - Animacje

Michał Kowalkowski - Animacje

Aleksander Trępała - Gameplay programmer

Patryk Perduta - Gameplay programmer

Tomasz Badalski - LVL design i ART

Piotr Jerzyk - Sound Design