Fakty

Tytuł gry:
8Suns

Gatunek:
Action Shooter

Strona www:
8suns-thegame.com

Kontakt:
kontakt@8suns-thegame.com

Social Media:
twitter.com/8sunsthegame
facebook.com/8suns

Telefon kontaktowy:
535699993

Krótko o nas

Viking Potatoes to niezależne studio gamedeveloperskie pracujące nad projektem 8Suns w oparciu o własny silnik i narzędzia Barok Engine.

Historia

O grze 8Suns

Starożytni wielokrotnie przewidywali koniec świata. Przez miliony lat kultywowano tradycje, wierzono w wszechmocnych bogów kierujących naszymi losami. Gdy wiele pokoleń temu postanowiono zakończyć wojny i cierpienia, uwięzienie złych duchów było rozsądnym krokiem. Zerwano z krwawymi ofiarami. Nastąpił czas niezwykłego rozwoju. Ostatnimi bogami, do których wznoszono modły stały się Słońca. Osiem Gwiazd, pozwalających na życie. Jedno ze Słońc jednak niedawno zgasło. Powołani do ponownej służby Szamani jako winnych wskazali starożytnych. Nastał ponowny czas krwi. Gdy to nie pomogło postanowiono złożyć ostateczną ofiarę - z samych bogów. W trakcie wielkich igrzysk wielu próbuje zgładzić przedwiecznych zamkniętych w grobowcach, chronionych przez mechanicznych strażników. 8SUNS to taktyczna gra typu action shooter z widokiem izometrycznym 3D, osadzona w świecie maszyn. Wcielisz się w jednego z wybranych do zgładzenia bogów i stoczysz walki na arenach pełnych wymagających przeciwników. Ważnym elementem tytułu jest rozwijany komponent rozgrywki kooperacyjnej, który pozwoli na wspólną zabawę czterem Mechom. Tryb ten dostępny będzie dzięki specjalnej aplikacji pozwalającej na połączenie się ze swoim kontem z dowolnego miejsca. Za pośrednictwem aplikacji będziesz mieć możliwość nie tylko reorganizowania swojego uzbrojenia czy analizy statystyk ale także wyboru najwłaściwszego Mecha do najbliższej rozgrywki. Ponadto planujemy również tryby rozgrywki rywalizacyjnej i dziesiątki godzin zawartości. Jeżeli jednak wolisz stawić czoła hordom wrogów w pojedynkę, pamiętaj o użyciu różnorodnego wyposażenia, które oferuje zaawansowany system wymiany przedmiotów. Moduły uzbrojenia i umiejętności aktywne bezpośrednio wpływają na zdolności bojowe mecha. Unikalni przeciwnicy i osprzęt to podstawa dynamicznej rozgrywki. Będziesz umierał próbując pokonać kolejne fale strażników. Powrócisz jednak by dokończyć powierzone ci zadanie. W świecie 8SUNS ukrytych jest wiele tajemnic. Jednak by je odkryć musisz się śpieszyć, nim zgaśnie ostatnie ze Słońc.

Wczesna historia zespołu

Zespół Viking Potatoes powstawał w oparciu o trzy osoby: Kamila Nowakowskiego, Stanisława Skulimowskiego i Konrada Krawczuka. Kamil to główny programista silnika i pasjonat gier wideo, który jest istnym wizjonerem gamedevu i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Stanisław - człowiek uwielbiający dzielić się wiedzą i badać zjawiska nad którymi nikt inny nie zastanawia się zanadto, doskonale odnalazł się w roli osoby, która powołała do życia fundamentalne założenia świata 8Suns. Konrad jako informatyk i team leader z zamiłowania od samego początku istnienia Viking Potatoes wypełnia w zespole lukę organizacyjną oraz pełni rolę managera zespołu. Pierwsze kilka tygodni pracy nad naszym nowym projektem opierało się o planowanie i dopracowywanie fundamentalnej wizji, szybko jednak okazało się, że konieczne jest powiększenie zespołu i tak zaczęła się przygoda Viking Potatoes…

Szybki rozwój

W ciągu kolejnych tygodni do zespołu dołączali kolejni artyści chętni rozwinąć ten interesujący projekt, którego podstawowymi założeniami były m.in. świat pozbawiony jakichkolwiek form organicznych oraz atrakcyjna mechanika oparta o modułowość robotów. Za główny cel zespół postawił sobie stworzenie lokalnego "kanapowego" trybu multiplayer, gdzie główną część rozgrywki stanowi wzajemna współpraca bądź rywalizacja. Dziś trzon zespołu stanowi już 11 osób, które poza pracą przy projekcie 8Suns zajmują się również głównie gamedevem. W skład Viking Potatoes oprócz managera wchodzi obecnie: 1 Konceptartysta, 3 programistów, 3 modelarzy, 2 animatorów, 1 dźwiękowiec.


Filmy

Trailer z bierzącej wersji YouTube


Obrazy

pobierz wszystkie obrazy w dużej rozdzielczości jako .zip (103MB)
4.png
3.png
1.png
9.png
6.png
8.png
7.png
5.png
10.png
2.png

Potrzbujesz więcej zdjęć? Skontaktuj się z nami!


pobierz pliki logo gry jako .zip (1MB)
logo

Nagrody

  • "Konkurs FreeGalaktus.pl na najlepszą grę Indie w Europie (grudzień 2016)" - 8Suns głosami publiczności zostało wybrane najlepszą grą Indie w Europie
  • "XI Edycja IGK Mech Blaster zwycięża!" - WGK 2014 w ramach Compo w 8h powstał zwycięski projekt protoplasty 8Suns

WWW 8SUNS
Strona www 8Suns http://8suns-thegame.com.

IndieDB 8SUNS
8Suns na IndieDB indiedb.com.

YouTube 8SUNS
8Suns na YouTube youtube.com.

WarsztatGD 8SUNS
8Suns na Warsztacie warsztat.gd.


Obecny skład zespołu

Kamil Nowakowski - główny programista, Współzałożyciel

Konrad Krawczuk - project manager, Współzałożyciel

Jakub Furdyna - Modele i DTP

Grzegorz Kozłowski - Modele i Tekstury

Krystian Mrozowski - Modele i Tekstury

Michał Kowalkowski - Animacje

Aleksander Trępała - Gameplay programmer

Piotr Jerzyk - Sound Design

Bartosz Buszman - Level Designer i Modeling

Patryk Batko - Game Designer